Kā izvēlēties datoru spēlēm?

Patīk pavadīt laiku pie datora spēlējot jaunākās datorspēles? Tad ir jāpadomā par jaunā spēļu datora iegādāšanos, jo atnācis laiks, kad spēļu grafika un fizika ir atjaunota un uzlabota. Visas jaunas spēles pieprasa jaudīgo datoru, un neatkarīgi no tā ir Jums vecais dators, vai datora nav vispār, ir jāņem jaunais, jaudīgas spēļu dators. Bet kādu tad labāk izvēlēties? Uz šo jautājumu atbildēt ir diezgan sarežģīti, jo svarīgo aspektu maksimālai datora veiktspējai ir ļoti daudz, un tas cik patiešām labs būs jūsu spēļu dators, ir atkarīgs no Jūsu vēlēšanās maksāt naudu par visjaunākajām, vissvaigākajām tehnoloģijām.

Tātad sāksim ar to, ka nav vērts ņemt veco, lietoto datoru, un iemesli tam ir ļoti vienkārši. Ja Jūs esat ieinteresēti spēlēt jaunās spēles, tad Jums ir vajadzīgs jauns dators, ar modernām detaļām, un ja pārdevējs apgalvo, ka datoram ir pietiekoši labas “iekšas”, ticēt tam nevar, jo, visticamāk, ka iekšas jau ir vecas, un putekļainas. Pat ja vizuāli izskatās iztīrītas, visām detaļām ir noteikts dzīves cikls, un spēļu datori darbojas daudz nopietnāka režīmā – kustīgo detaļu griešanas ātrums ir daudz lielāks nekā parastajiem mājas datoriem, un, ja iekšā ir daudz putekļu detaļas sildās ātrāk, un līdz ar to, laiku pa laikam bojājas, no kā var secināt, ka pat ja dators izskatās un darbojas labi, tas drīz var palikt bojāts, un Jūs zaudēsiet naudu. Tomēr, ja pārdevējs apgalvo, ka “iekšas” ir pavisam jaunas, un Jūs patiešām redzat, ka tās ir modernas un aktuālas, nepērciet datoru vispirms vicu cītīgi apskatoties un pārbaudot, jo kas nu pārdos jauno un jaudīgo spēļu datoru, kuru pats nesen iegādājās. Noteikti ir jābūt iemeslam, un var gadīties, ka kaut kas ir bojāts. Tos no Jums, kam gadījies atrast patiešām labu lietotu spēļu datoru, lētāku nekā veikalā, varu apsveikt, Jūs esat ļoti veiksmīgs, jo tas ļoti reti gadās, kad sanāk iegādāties kaut ko labu, lētāk nekā veikala. Tomēr, ja Jūs nevēlaties riskēt, laipni lūgti datoru veikalā.

Tātad nonākuši līdz momentam, kad ir jāizdomā, kādu datoru ņemt. Izvēle ir patiešām liela, un skaidra lieta jo dārgāks dators ir, jo jaudīgāks tas ir. Nopērkot labu datoru, var būt drošam, ka tuvākos 5 gadus Jūs varēsiet palaist jebkuru jauno spēli, un spēlēsiet maksimālos grafiskajos iestatījumos bez problēmām.

Tālāk ir jāizskaidro, cik daudz naudas Jūs esat gatavi patērēt, un cik pārliecināti esat savos spēkos, jo Jūs varat nopirkt gatavo datoru no veikala, bet Jūs arī varat nopirkt atsevišķās datora sastāvdaļas, un uzcelt savu unikālo “spēļu torni” paši. Būvējot datoru paši, Jūs ietaupīsiet naudu, vai ja nevēlaties mainīt budžetu, bet gribat jaudīgāku datoru, varēsiet iegūt nedaudz jaudīgāko datoru par to pašu naudu. Šīs variants nav ieteicams, ja Jūs nekad ar to neesat nodarbojušies, jo var gadīties tā, ka kāda no sastāvdaļām būs aizmirsta, vai nespēs darboties tā, kā tai pieklājas.

Tātad uz ko ir jāpievērš uzmanība, pērkot datoru? Šis ir galvenās sastāvdaļas, kas ietekmēs datora darbaspēju:

 • Mātesplate – lai gan to parametru reti kas ievēro, mātesplate ir ļoti svarīga, jo tā atbild par visu procesu sadarbību. Uz šīs detaļas nedrīkst taupīt naudu nekādā gadījumā. Pārliecinieties, ka mātesplatei ir vārāki RAM un GPU sloti, lai gadījumā, ja ar laika gaitu gribēsiet padarīt savu datoru par vēl jaudīgāku, tāda iespēja Jums būtu pieejama. Ja Jūs nolēmāt uzbūvēt savu datoru, tad pērciet to kopa ar CPU, jo šīm detaļām var nesakrist savienojumi, un pat nopērkot labākās detaļas, var gadīties, ka tās parasti nevarēs būt pieslēgtas.
 • CPU –  arī viena no svarīgākajām datora sastāvdaļām, kura veic neticami daudzas operācijas. Procesoram ir vairāki raksturojumi: kodolu skaits, arhitektūras iezīmes, kešatmiņas izmēri, takta ātrums un citās īpašībās. Optimālākais kodolu skaits būtu 4, bet kešatmiņai un takta ātrumam ir jābūt pēc iespējas labākiem. Tomēr ja atrodat procesoru, kurš ir lētāks, bet tā rādītāji ir labāki, tas negarantē, ka tas darbosies labāk, jo tas cik labi procesors darbosies ir ļoti atkarīgs no arhitektūras.
 • GPU – laikam tomēr viena no svarīgākam spēļu datora sastāvdaļām, jo spēlējot spēles, mēs gribam redzēt visreālistiskāko attēlu un efektus, un lai vis izskatītos smuki, un notiktu bez problēmām, ir jādabū labā videokarte.
 • RAM – vai rāmis, ir viens no atmiņas veidiem, kur uzglabājas tā informācijas, kura ir nepieciešama datoram dotajā brīdī, un tāpēc tādas atmiņas spēļu datoram vajag daudz. Kādu tad RAM izvelēties? Labākais variants – kad ir augstāka frekvence ar pēc iespējas zemāko latentumu.
 • Atmiņa –  viens no parametriem, kuru bieži neievēro, pērkot spēļu datoru, tomēr, tas ir svarīgs. Ne tikai apjoms ir svarīgs, bet arī datu pierakstīšanas ātrums. Vecākie HDD ir lētāki un pēc apjoma lielāki, tomēr to rakstīšanas spēja ir daudzkārt zemāka nekā jaunajiem SSD, tāpēc iesakām, lai datora operatīvā sistēma būtu iestādīta tieši SSD atmiņas diskā.
 • Barošanas bloks – jaudīgas datora sastāvdaļas pieprasa vairāk elektrības, tāpēc ir jāapskatās, lai barošanas bloks būtu spējīgs sniegt pietiekami daudz elektrības visām sastāvdaļām, citādi dators var nepalaisties, vai izslēgties brīžos, kad slodze paaugstinās. Ņemiet jaudīgākus barošanas blokus.

Izskatot iekšas komponentus, neizmirstiet ari par ārpusi. Tas, kur atradīsies visas datora iekšas, ir arī ļoti svarīgs. Neizvēlaties datoru, tāpēc, ka kastīte izskatās forša un sarkana, ja datora labai un ilgstošai darbībai ir nepieciešama laba atdzēsēšana. Vislabāko temperatūras līmeni Jūs varēsiet iegūt izmantojot ūdens dzēsēšanu, bet tāda var izmaksāt vairākus tūkstošus. Bet nedomājiet, ka kūleri nevarēs tikt galā ar temperatūras pazemināšanu. Tie tiks galā ar darbu izcili, ja visu izvietot pareizi. Izveltāties to kasti, kura ir liela, kurai ir vairāki un lielāki kūleri, un pārliecināties, ka kūleri dzen gaisu vienā virziena, lai datora iekša būtu labi ventilējama. Ja Jūs mulsina, ka radīsies skaņa no visiem kūleriem, tad apskatāties arī kastes trokšņu izolāciju.

Monitors

Atcerēsimies arī par to, ka pat ja dators ir spējīgs rādīt brīnišķīgus rezultātus, no tiem nav nekāda labuma, ja monitors ir nespējīgs tos parādīt. Izvēlaties monitoru ar augstāko izšķirtspēju un frekvenci, lai sasniegtu labākos rezultātus.

Perifērija

Tagad ir laiks aizdomāties, vai Jūs spēlējat lai labi pavadīt laiku, necenšoties sasniegt augstus rezultātus, vai Jūsu sacensību gars Jums pavēla dominēt. Ja jūs gribat sasniegt augstus rezultātus spēlējot spēles, ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo perifēriju. Tā ir laba pele, peles paklājiņš un tastatūra. Ja esat kādreiz redzējuši datorspēļu turnīrus, esat pamanījuši, ka visiem spēlētājiem ir profesionālā perifērija. Tas nav tikai tāpēc, ka tiem nav kur bāzt naudu, tieši otrādi, perifērija ļauj spēlētājiem sasniegt labākus rezultātus, un uzvarēt turnīrus. Peles un tastatūras jūtīgums un signāla palaišanas frekvence ir ļoti svarīgas, kad notiek ātrās darbības, kuras ir atkarīgas no lielas precizitātes.

Novēlām Jums veiksmīgi izvēlēties labāko datoru, un pavadīt labu laiku spēlējot vismodernākās spēles.

 

Jūs varat atstāt komentāru, vai atsauksmi no Jūsu saita.

1 komentārs pie “Kā izvēlēties datoru spēlēm?”

 1. Igors says:

  Sveiki. Mani interese dators ka spelem ta ari darbam, bet negribetos neko mainit tuvako 4-5 gadu laika. Man ieteica proc i5 un saka ka labak jau pirkt ar oper.atm. ddr4, ta itka jau ir jauna paaudze, video karte itka stav jau ljoti jaaudiga. Atminas vaig daudz. Katram gadijumam. 🙂
  Jeb kura gaadijuma tas viss ir bla, bla, bla.
  Gribetu dzirdet vairakus pieedavajumus un ko saka tiesi tatoru pro. Cena mani interese 500-800 eiro, vai ir tiesaam kas labs ko var izveleties. Neesmu galigs debils, bet tomer ciarus skatos bet tos burtus diemzel nesaprotu.
  Ko var ieteikt.
  Paldies.

Atstāt komentāru