Planšetdators vai laptops

pdPēdējos gadus daudzi no mums lauž galvu par to, kas ir labāks – planšetdators vai laptops. Joprojām tiešas atbildes uz šo jautājumu nav, jo tās arī nevar būt – laptops un planšetdators ir pavisam dažādas ierīces, kurām ir dažādas funkcijas. Bet, diemžēl, lielākā daļa cilvēku izmanto abas ierīces izklaidei, tāpēc arī rodas šāds jautājums.

Kas ir planšetdators?

Planšetdators ir neliela elektroniskā ierīces, kas atrodas starp plaukstdatoru un portatīvo datoru. Izveidota vairāk izklaidei nekā darbam, tomēr ietver sevī daudz praktisku un nepieciešamu funkciju. Neliels izmērs un svars padara ierīci par mobilu un ērtu. Savos mazos izmēros tā iekļauj jaudīgu procesoru, nelielu atmiņas daudzumu (līdz 64GB), operētājatmiņu un grafisko procesoru. Ļoti ērti to izmantot no rītiem, braucot autobusā un lasot ziņu portālus, kā arī skatīties filmas, klausīties mūziku, vai lasīt grāmatas. Iespējams arī sazināties, izmantojot atbilstošās aplikācijas. Planšetdators domāts vairāk atpūtai, nekā darbam. Protams, ir arī tādi planšetdatori, kas ir savienojami ar speciālajām tastatūrām un pārvēršas gandrīz par laptopu, tomēr mazs ekrāna izmērs un ātrumdarbība ar to nepalielinās. Tāpēc, ja Jums ir nepieciešama spēlīte vai ierīce atpūtai, piedāvājam Jums plašu izvēli šeit.

Kas ir laptops?

Laptops, jeb portatīvais dators, ir radīts vairāk darbam. Laptops ir daudzjaudīgāks par planšetdatoriem un var veikt daudz vairāk nepieciešamo darbam funkciju. Tomēr arī svars un izmēri laptopiem ir lielāki nekā planšetdatoriem. Bet, pateicoties izmēriem, var ērti serfot internetā, strādāt un, protams, spēlēt. Laptops ir daudzfunkcionālāks nekā planšetdators. Jūs varat darīt to pašu, ko darāt planšetdatorā tikai ar lielāku ātrumu un vieglāk. Protams, Jūs varat darīt arī vairāk nekā ar planšetdatora palīdzību. Vienīgais laptopu mīnus ir baterija. Dators var darboties no baterijas vidēji ap 4.5 stundām, pēc tam tas ir jāuzlādē. Planšetdatorus var lietot ap 8-10 stundām bez apstājas. Protams, arī portatīviem datoriem ir spēcīgākas baterijas, bet, diemžēl, šādas nāksies pirkt pašiem, jo komplektā ar datoru iet standarta baterija. Arī remontā laptopi ir dārgāki – ir gadījumi, kad izdevīgāk ir nopirkt jaunu laptopu, nekā salabot to. Tomēr, ja saudzīgi apieties ar laptopu, tas strādās bez bojājumiem daudzus gadus. Ar laptopu katalogu Jūs varat iepazīties šeit.

Laptops vai planšetdators tā ir Jūsu izvēle. Tikai Jūs zināt, kā izmantosiet ierīci un kāda Jums ir vajadzīga. Ja Jums ir nepieciešama ierīce ziņu lasīšanai un kādām spēlītēm, lai ātrāk paietu laiks, tad izvēlieties planšetdatorus. Ja nepieciešama mobila ierīce darbam, tad, protams, izvēlieties laptopus.

Jūs varat atstāt komentāru, vai atsauksmi no Jūsu saita.

Atstāt komentāru